• Santos SP (13) 3221-4244 | São Paulo - SP (11) 5084-1641 | João Pessoa PB (83) 3031-6542 | Campina Grande PB (83) 3341-5354
  • contato@drmariomedeiros.com
Kloaka Betonowe To Znaczy Z Polipropylenu?

Kloaka Betonowe To Znaczy Z Polipropylenu?

miejsce na szamboAż do wyboru są gotowe szamba z betonu czyli tworzywa sztucznego. Jedne plus drugie mają zalety, niemniej jednak też i wady. Na które wobec tego się postanowić?

Kloaka betonowe

Wykonuje się je zazwyczaj z prefabrykowanych elementów z betonu również żelbetowych. Produkowane są szamba jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową dodatkowo dwuczęściowe - składające się spośród dwóch połączonych skorup (dostępne są też modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe czy prostokątne) wykonane z żelbetonu również PCW i wejście inspekcyjny, służący do wyciągania nieczystości (spośród przykrywką blaszany ocynkowanej).

Wadą tego typu szamb jest duży ciężar. Powaga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. Tak duży brzemię zbiornika betonowego przypadkiem utrudniać jego usługi transportowe oraz składanie. Producenci zbiorników z betonu najczęściej zapewniają transport oraz zestaw, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Przedtem pomimo tego zbiornik zostanie dostarczony przy godny polecenia adres, powinno się upichcić transzeja o szerokości oraz długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Powinno się też dać możliwość dostęp aż do wykopu samochodu ciężarowego i umożliwić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) oznacza to z boku. Zbiornik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest górna część zbiornika. Położenie łączenia szamb dwuczęściowych jest od tego czasu szyfrowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Dół gnilny z betonu jest z pewnością solidniejsze od szamb plastikowych. Pod warunkiem ponad zbiornikiem planujemy np. lokalizacja parkingowe dla samochodu, innymi słowy droga dojazdowa aż do garażu warto wyłonić owszem taki sposób zbiornika. Dół gnilny betonowe będzie podobnie lepszym rozwiązaniem, gdy mamy wyższy równy wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Pod warunkiem w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, to także będzie ulepszony priorytet - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

Kloaka tworzywowe

Wykonuje się je w większości wypadków z polietylenu o wysokiej gęstości plus żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe dodatkowo odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wtedy transportować dodatkowo montować (wolno owo przede wszystkim uczynić we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest potrzebny dźwig. Przypuszczalnie się w ten sposób zdarzyć, że szambo przestaje nam stanowić potrzebne, bowiem wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki wolno w dalszym ciągu wykorzystać aż do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) innymi słowy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą zbiorników plastikowych jest przeciwnie zaś mała uporczywość na duże obciążenie. Nie zaleca się miejsca nad nimi wyznaczać na miejsce na szambo do parkowania na rzecz wozów.

W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których przypuszczalnie się gromadzić woda) pojemnik koniecznie wypada zabezpieczyć poprzednio wyporem. W tym celu trzeba go obetonować czyli przytwierdzić do płyty żelbetowej.
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Menu Mobile